Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

1Jak długo robicie stronę?
Czas wykonania zależy od wybranego pakietu i Twoich wymagań. Zazwyczaj stronę Basic robimy maksymalnie w tydzień a stronę Standard do 2 tygodni,
2Czy mogę sam modyfikować stronę?
Oczywiście tak. Po zakończeniu prac otrzymujesz login do strony i możesz sam ją modyfikować albo komuś to zlecić. Jeśli masz u nas ważny pakiet serwisowy, to wtedy my wykonujemy tą pracę.
3Dlaczego muszę płacić za wizytówkę Google?
Nie musisz za nią płacić. Google nie pobiera opłat za wizytówki. Wizytówki Google są darmowe (chociaż niektóre nieuczciwe firmy próbują wprowadzać klientów w błąd). Możesz taką wizytówkę zrobić sobie samemu za darmo. Dokładnie tak samo jak stronę internetową. Nam płacisz za naszą pracę, czas i wiedzę.
4O co chodzi z tym hostingiem?
W skrócie hosting to usługa polegająca na tym, że ktoś udostępnia miejsce na Twoją stronę na swoim serwerze. Możesz wybrać praktycznie dowolnego dostawcę i założyć tam swoje konto (my w tym pomagamy). Takie konto opłacasz bezpośrednio do dostawcy. Ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych rocznie (i do Twoich potrzeb takie konto wystarczy). Trzeba jednak zawsze sprawdzić, ile kosztuje przedłużenie konta na kolejne lata, bo większość dostawców robi bardzo atrakcyjną cenę za pierwszy rok, a dużo wyższą za kolejne lata.
Jeśli nie chcesz zamawiać konta u zewnętrznego dostawcy, możesz mieć swoją stronę także na jednym z naszych kont, ale wtedy jej adres będzie w którejś z naszych domen, tzn. będzie wyglądał np. twoja_wybrana_nazwa.lokalne-uslugi.pl
5Co to jest domena i do czego jest mi potrzebna?
Domena to unikalna nazwa, która prowadzi do Twojej strony. Możesz kupić dowolną dostępną domeną (my w tym pomagamy) i "zaparkować ją" na serwerze, na którym masz wykupiony pakiet hostingowy. Mając domenę, możesz także stworzyć skrzynki mailowe dla swojej firmy
.
Często przy zakupie hostingu masz możliwość dokupienia domeny za kilkanaście złotych (lub czasami całkiem za darmo) na pierwszy rok. Domenę musisz opłacać corocznie, a ceny dla domeny .pl to ok 40-60 zł. rocznie.
6Po co mi certyfikat SSL?
Certyfikaty SSL są narzędziem zapewniającym ochronę witryn internetowych, a także gwarantem zachowania poufności danych przesyłanych drogą elektroniczną. Pełne bezpieczeństwo jest efektem zastosowania szyfrowania komunikacji pomiędzy komputerami..
A tak po ludzku, certyfikat to ta zamknięta kłódka, którą widać w pasku przeglądarki.

NIe znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie - napisz do nas lub zadzwoń a udzielimy Ci odpowiedzi.

Skip to content